вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna szybko się psują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od poprawnego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i dekoracji sztachet z drewna kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten odmiana płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий